Manuel kepenk tamiri günümüz de birçok kullanıcı tarafından yaptırılan bir tamirdir. Kullanıcısı tarafından ayarlanabilen manuel kepenk sistemlerini tercih eden birçok iş yeri mevcuttur. Bu sistemler bir yay tarafından hareket ettirilir. Kullanıcısının gücü sayesinde açılır ve kapanır. İçerisinde otomatik bir devre yoktur. Tamamen mekanik bir sisteme sahiptir. Peki: Manuel kepenk tamiri ve fiyatları ne kadar?

Manuel Demir Kepenk Tamiri Fiyatları

Başlıklar

Ankara Manuel kepenk tamiri fiyatı 2022 yılında genellikle kepenkte kaç adet yayın değişeceği ile alakalıdır. Kepenk yay değişimi, kepenk saclarındaki yırtılma gibi durumlar fiyatı etkileyen faktörlerdir. Ankara’da manuel kepenk tamiri yaptırmak isteyen kullanıcılar Hemen Vural Kepenk ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat alabilmektedir.

Manuel Kepenk Avantajları

Manuel kepenkler güvenlik konusunda her ne kadar otomatik sistemlere göre zayıf kalsa da uygun fiyatlı olması nedeniyle tercih edilirler. Ayrıca manuel kepenklerin bakım maliyetleri ve yay değişimleri de oldukça uygun fiyatlarda yapılır.

Demir Kepenk Tamiri Nasıl Yapılır ?

Manuel bir diğer adıyla demir kepenk tamiri işlemi oldukça zorlu ve teknik bilgi gerektiren bir iştir. Kepenk servisi tarafından kontrol edilir ve gerekli tamir yöntemlerine başlanır. Manuel demir kepenk arızasında genellikle yay kırılması, pas sonucu açılma ve kapanma sorunlarının yaşanması olasıdır. Yay kırılması ve sıkışması durumunda bir merdiven ile kepenklere ulaşılacak ve söküm işlemine başlanacaktır. Kepenk sistemi yere indirildikten sonra yay değişimi dikkatli ve özenli bir şekilde yapılır.

Manuel demir kepenkler ülkemizde çok tercih edilmektedir. Mekanik ve uygun fiyatlı olmasından ötürü tercih meselesine gelen bu kepenk sistemleri güvenlik açısından dezavantajlı olmaktadır. Fakat bakım maliyetleri konusunda uygun fiyatlı olması da bir avantajdır.

Firmamız ile iletişime geçerek hem kepenk tamiri yaptırabilir hem de yeni bir kepenk kurulumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.